חיפוש
  • טלי סגל

על לימודים, דחיינות, ומה שביניהםהשבוע הייתי בסדנת ניהול זמן לסטודנטים מתוקים-להפליא במרכז האקדמי רופין.

הפעם הפוקוס בסדנה היה על הנטייה שלנו לדחיינות בכל מה שקשור ללימודים, ומה אפשר לעשות.

משתפת בדגימה של חמישה טיפים מהסדנה:

1. לא להשאיר את הסיכומים הקטנים לסוף הסמסטר...

כי אז מחכה לנו כזאת מסה של חומר, דבר שמפעיל אוטומטית את יצר הדחיינות. לסכם כל שיעור בעיתו - אבל החוכמה היא לנסות לעשות זאת בזמן השיעור! תוך כדי! ואז, כשנגמר השיעור לקחת עוד 3 דקות כדי להסתכל על המחברת, להוסיף כותרות, סעיפים, למרקר דברים חשובים (בצבע אחד משפטי תפיסה/פואנטה ובצבע אחר נתונים יבשים). אגב זה לא רק מפחית דחיינות בהמשך, זה גם הופך אתכם להיות סטודנטים מאוד פעילים ובולטים במהלך הסמסטר.

2. בתפקיד "השוטר" - לסנדל את עצמי

ובלימודים - אפשר לסנדל את עצמי גם על ידי קביעת זמן עם חבר מהכיתה (עדיף חבר לא קרוב מדי), זמן רב לפני זמן-הפציעות... ואז לא נעים לצאת המבריזן.

3. השבוע הראשון של הלימודים יקבע את הלחץ בשבוע האחרון!

בשבוע הראשון מקבלים בכל קורס סילבוס ומועדי הגשה לעבודות ולמבחנים, זה הזמן, ולא אח"כ, לבנות את הגאנט ולהכניס ליומן. כל עבודה למועד שלה ולגזור אחורה: שניים שלושה מועדים להכנה. רצוי ברציפות ולפחות שבועיים לפני ההגשה.

4. שעון ביולוגי

עבודות עושים בשעות הפרודוקטיביות שלכם.. מה שתעשו בשעה בין 0900-1100 ייקח לכם 4 שעות בזמן אחר ביום!

5. זהירות טכנולוגיה!

בכל פעם שאנחנו מנסים להתרכז בקריאה או כתיבה, ואז דעתנו מוסחת בגלל הטלפון, וואטסאפ, פייסבוק.. זה לוקח אותנו לפחות רבע שעה לאחור בתפוקות. הטובה הכי גדולה שאתם יכולים לעשות לעצמכם זה להרחיק את הטלפון לחדר אחר. רחוק מהעין רחוק מהלב.

ומה עובד לכם?...

להזמנת סדנה או הרצאה בה אני מלמדת בין היתר גם על מיקוד בעבודה ושיטות פרודוקטיביות מעולות נוספות - אתם מוזמנים לפנות אליי: טלי סגל 052-9276510 או talysegal@gmail.com נשתמע :)


#ניהולעצמי #ניהולזמן #ארגון