top of page
  • תמונת הסופר/תטלי סגל

הפורים של בו בזמן: איך מתחפשים לעקרונות ניהול זמן?איך מתחפשים לעיקרון זייגרניק (רשימת משימות)? לדפוסי בני האדם בניהול זמן? לעיקרון התדלוק האישי? לשעון הביולוגי שלנו? לאיזון קריירה משפחה? וכו' וכו'...

ברוח פורים, והזכרונות הטובים שמציפים אותי בימים אלה מהתחרות של הקוסמו-ביוטי, חשבתי שזו הזדמנות נהדרת לתעד בפוסט חלק מהיצירות בתחרות, שלמעשה מעבר לאלמנט הדרכתי, הם לגמרי ראויים לרענון בחג היצירתי הזה.

אז ראשית, למי שקצת פחות מכיר את הרקע:

21 בינואר 2019 היה עבורי יום שהוא חווייה של פעם בחיים! באליפות ישראל לעיצוב שיער ואיפור לשנת 2019 – מתוך תשע קטגוריות של התחרות, הוגדרה גם קטגוריית "איפור קונספט", כשהקונספט הוא... "בו בזמן"! כן, כן.. רעיונות נבחרים מתוך המסרים החשובים שאנחנו מלמדות על ניהול זמן: איך לבחור נכון, להספיק הרבה יותר, וברוגע... תערוכת יצירות אומנות איפור גוף שמבטאים כל אחד רעיון אחר מתוך הסדנאות שלנו... אני עוד לא מעכלת שזה קרה!

14 אמניות איפור גוף מוכשרות ויצירתיות שנרשמו לתחרות בקטגורייה הזאת, הפגינו את כישוריהן כל אחת ביצירת איפור/ציור גוף שמבטאת את "בו בזמן". הייצוג של בו בזמן היה גם בתוכן (מסר שהן בחרו מתוך הסדנה שלנו לניהול זמן שהן עברו בעצמן כחלק מההכנות) וגם בצורה/צבע (ובעיקר ביטוי ללוגו הירוק של בו בזמן).

אלה חלק מהיצירות והיוצרות:


הינשוף והעפרוני - שעון ביולוגי

לכל אחד מאיתנו יש נטייה להיות יותר אנשי יום (עפרונים) או יותר אנשי לילה (ינשופים), והכרונוטייפ (דפוס הזמן) שלנו משפיע על התנהלותנו בזמן לאורך היום. רוצים לדעת מה אתם? הציצו כאן.

מאפרת: אסנת הררי.
התדלוק העצמי וחשיבות הטעינה העצמית –

רבים מאיתנו משקיעים בכל מי שסביבנו, אבל את עצמנו... משאירים מאחור. היום אנו מבינים יותר מאי פעם שבעידן האינטנסיבי הזה - אם לא נדאג לעצמנו, לא "נתדלק" את עצמנו - לגוף ולנפש - לא יהיו לנו את הכוחות לדאוג גם לאחרים. מי שדואג לבריאותו, לראשו, לפיתוחו האישי - צומח, ומי שלא - מתייבש...

את רעיון הצמיחה מול ההתייבשות בחרו שתי בנות לבטא:

מאפרת: מיכל הניג
מאפרת: רויטל בוחניק

השעון והמצפן - הפער בין רצוי ומצוי בניהול זמן

סטיבן קובי מדבר על שני כלים שמובילים אותנו בחיים - המצפן, שמראה לנו את הערכים שלנו, השאיפות שלנו, מה שחשוב לנו - את מה שאנחנו רוצים בחיים. והשעון - שמייצג את מה הלו"ז שלנו, המעשים בפועל, האילוצים, העבודה שלנו - את מה שאנחנו עושים תכל'ס בחיים. ככל שתהיה הלימה יותר גדולה בין השעון המצפן נגיע ליותר צמיחה, שמחה, בריאות, סיפוק, הצלחה וכו'.

מאפרת: אלינה טובברג. אלינה גם זכתה במקום הראשון בתחרות!
אפקט זייגרניק - ריקון משימות מהראש אל הדף

זייגרניק הייתה פסיכולוגית וחוקרת מוח שפיתחה את תיאוריית הלופים הפתוחים - שאומרת שכל משימה שלא טיפלנו בה, כל קצה פתוח, מייצר לנו לופ בראש, מחשבה חוזרת שתטריד אותנו עד שנעבד אותה. העיבוד הראשוני, שכבר לו לבד יש סגולות הרגעה - זה להוריד את המשימות מהראש אל הדף... ולהתנהל עם רשימת משימות, אחרת נהיה בכאוס טוטאלי של לופים שיעמיס לנו על המוח.

מאפרת: נוגה איליין גורן


החשוב והדחוף, "האבנים הגדולות"

את כל המשימות שלנו ניתן לסווג על פי מטריצת איינהאוור לפי מידת החשיבות שלהן. המשימות החשובות יותר - הן האבנים הגדולות בחיינו. החשובות פחות - האבנים הקטנות, והלא חשובות - החול... חוכמת ניהול העצמי וההצלחה בחיים טמונה ביכולת שלנו לחיות את האבנים הגדולות שלנו - לעשות את מה שחשוב לנו באמת, ואת מה שיביא לצמיחה שלנו, של המשפחה שלנו, של העסק שלנו.

מאפרת: אופירה דיק פנסולשלוט בטכנולוגיה או שהיא תשלוט בנו

יש לנו גזלני זמן רבים - נסיעות, ישיבות, פרפקציוניזם, אנשים שנכנסים רק לשאול שאלה.. ועוד. אבל מלכת גזלני הזמן היא ללא עוררין הטכנולוגיה (תוכלו לקרוא על זה עוד - כאן). אנו מכלים שעות רבות בשבוע מול הרשתות החברתיות בלי שאנחנו שמים לב תמיד... היום כבר ברור שיחסינו עם המכשיר הוא התמכרות לכל דבר ועניין, ההתמכרות שלנו לדופמין, שמייצר לנו את האיתות למוח שכיף לנו במקום הזה... אבל האם באמת זה מה שאנחנו רוצים לעשות במינון שאנו עושים? ומה ניתן לעשות כדי שנפסיק "לפוצף" כל היום בלונים של זמן ברשת סביב הרשתות החברתיות? כמה טיפים על הרחקת טלפון ראו כאן.

מאפרת: דורית טריקימאפרת: מירי רבינוביץ-דמיטריאנקוכאוס מאסטר ופוקוס מאסטר

בעולם ניהול הזמן, אנו מסווגים שני טיפוסים מובהקים - דפוסי אנשים בניהול זמן, שכאן מיוצגים ע"י הארנב הממהר מאליסה בארץ הפלאות: את הפוקוס מאסטר - זה שבאופי שלו מאוד מסודר, מנהל עם רשימות, יומן ושעון, בצורה כמעט כפייתית, ומן הצד השני הכאוס מאסטר - זה שמתנהל בבלגן בחייו במצב יסודי, הכול בראש, הכול בבלגן, שום דבר לא בשליטה באמת... בפועל רובנו נמצאים לא בקצוות האלה, אלא בקו רצף שביניהם - איפשהו באמצע, ונקראים "נוודים" כי אנו נעים כל הזמן בין הנטייה שלנו לכאן או לכאן, בכל אחד מאיתנו יש משניהם ואנו בתנועה ביניהם.

מאפרת: רותם ג'וליאן ראובןאיזון קריירה משפחה

הדילמה של לא מעטים מאיתנו בעידן המודרני, איך נצליח גם גם.. הרצון להצליח גם בקריירה וגם במשפחה לאורך זמן מחייב אותנו לזכור במבחן הפרספקטיבה ששעון החול ממשיך לזלוג, ועלינו למצוא את האיזונים הנכונים - שמתוארים כאן כמאזניים שיוצאים מהראש שלנו כשיקול דעת. על השפעות ההתנהלות שלנו בעידן המודרני על המשפחה שלנו - קראו גם כאן.

מאפרת: יובל מאסטיהשקט בא מבפנים

במהלך היום אנו מאותגרים מאוד מבחינת השקט הפנימי שלנו, הרבה משימות "מתפרצות" אלינו - משימות מהבוס, משימות משפחתיות, לקוחות שצריכים אותנו, עובדים שצריכים אותנו, עבודה באופן-ספייס (על זה כתבתי גם, תוכלו לקרוא כאן) ... לא מעט ציפיות שמייצרות לא מעט מתחים. אבל השקט האמיתי שלנו - הוא פנימי. הוא החלטה איך לראות את המציאות, איך לקבל אותה, על תפיסת השפע של הזמן וכו'. בפנים... עמוד השגרה הפנימי שלנו הוא זה שמיצר לנו את השקט, ולא גורמים חיצוניים.

מאפרת: מאיה אפרת

להיות הבוס של עצמי - רעיון הניהול העצמי

השארתי לבסוף את הדמות החביבה עליי שמבטאת את השלם - את עיקרון הניהול העצמי. אנו עושים מאמץ רב לנהל אנשים, לנהל מערכות, לנהל עסק, לנהל משפחה, אבל... דווקא את עצמנו יש לנו נטייה להזניח בניהול. אמילי יצרה כאן את דמות גיבורת העל "BOBA" (ע"ש בו-בזמן), שמייצגת את התפיסה השלמה של הניהול העצמי שמביאה לידי ביטוי בחייה את האלמנטים החיוביים בניהול זמן נכון כמו: הורדת המחשבות (כמו פופקורן שקופץ לנו בראש) - אל הדף, שימוש באינבוקס זירו, שימוש ביומן, הקיפוד והשועל, החיבור לשעון הביולוגי, ההתנהלות בשלוש השמשות, האבנים הגדולות במרכז וכו'. לנהל את עצמי דורש התחייבות בסיסית לעצמי. האם תבחרו להיות גיבורי העל של חייכם?

מאפרת: אמילי גליק וייל ‏‎
ולבסוף...

הרשו לי גם תודות מכל הלב לכל מי שמגיע להם ובענק, לאלה שעמדו לצידי בפרויקט המדהים הזה:

המאפרות המוכשרות שלנו, הדוגמניות המסורות, לצוות ההדרכה והניהול של בו בזמן לבן זוגי ערן אלוף האלופים

לחברת הנפש שלי - נורית בר למארגני תחרות האיפור באליפות ישראל של איגוד OIC ישראל של מעצבי שיער, איפור וציפורניים בהובלת רומן רובין בקונגרס קוסמוביוטי 2019, ליוזמת הקטגוריה "בו בזמן" איפור קונספט - סוכנות איפור לוביקה - לובה קרציובה למי שכיוון בייעוץ אמנותי - פליקס שטיין האיש והאגדה, ולשלוש צלמות "בו בזמן" המדהימות - אביטל אנגל (שאחראית גם על כל הצילומים בפוסט הזה), נירה לייפר וגלית בוחניק.
חג שמח!
על הכותבת (הינשופה...):


טלי סגל, סגן-אלוף במיל', מנכ"לית, מייסדת, יועצת ומרצה בכירה ב"בו בזמן" - בית התוכן לניהול זמן בעולם העבודה החדש.

באה לעשות לכם סדר במשימות ובראש - לבחור נכון, להספיק יותר ובנחת....


בו בזמ"ן היא לא רק שיטה לניהול זמן, אלא שיטה לתפירת שיטה אישית לניהול זמן עבור המשתתפים.

בא לכם לפגוש אותנו ולקבל מכל הטוב הזה שיש לנו לתת לכם?


לקהל הרחב (לפרטיים+מארגונים):


לגרסת העמוקה - לפצח את נושא ניהול הזמן שלכם לאחת ולתמיד, ולבסס הרגלי ניהול זמן שיקדמו אתכם בכל תחום בחיים, קורס מאסטר לניהול זמן - התוכנית הכי יסודית ואפקטיבית שקיימת כיום בארץ.


לגרסה הקלילה - קורס דיגיטלי - ראו בחנות שלנו דיגיטלי עם טלי.


לארגונים:

להזמנת הרצאות וסדנאות לארגונים או לקבלת הצעת מחיר:

כתבו לנו בדוא"ל: talisegal@bobazman.com

או בטלפון: טלי - 052-9276510, תמי - 054-8142600

או פשוט להשאיר הודעה בוואטסאפ או באתר ונחזור.


היכנסו להתרשם וללמוד גם באתר האינטרנט שלנו בתוכו תוכלו לקרוא גם המלצות של משתתפי ההדרכות של בו בזמן.


ואם בפייסבוק עסקינן - אם אתם עדיין לא חלק מקהילת ניהול הזמן שלנו "להספיק יותר ובנחת"... אז קדימה!כרגיל.. מאחלת לכם "לבחור נכון, להספיק יותר, ובנחת" :)


471 צפיות

Kommentare


Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page