• טלי סגל

לא הספקתם לעשות תוכניות לחופש הגדול? לא מאוחר מדי!הפעם זה לא פוסט עמוס תוכן אקדמי, אלא קריאת עידוד ומוטיבציה לשבת ולעשות רגע... אין פה משהו שאתם לא יודעים או שהמצאתי.. רק ארגון של כמה דברים יחד שיכולים לעזור לכם לקפוץ ופשוט לעשות:


זהו, יוני הגיע לקיצו, וגם הגדולים יוצאים לחופש. לא הספקתם לעשות תוכניות? טוב, אין מה לבכות על חלב שנשפך, חוץ מזה שנשאר עוד ממנו בבקבוק – נהנה ממה שכן אפשר לעשות, ואפשר הרבה, בואו נעשה את זה יחד:


ראשית, הדפיסו לוח שנה דו חודשי של יולי אוגוסט, יש הרבה כאלה ברשת, תוכלו למצוא ולהדפיס לוח שנה חודשי טוב כאן. אפשר לעשות את זה גם בקלנדר הממוחשב שלכם, אולם התכנון המשפחתי הוא חלק מהכיף, והדף נותן תמונה שלמה טובה.


שלב הבא: שבו יחד, בני המשפחה על הקלנדר הדו-חודשי שלכם, והחלו למלא (בעיפרון או בעט מחיק) קודם תוכניות שיש לכם כבר: חו"ל, נופש, קייטנות, עבודת-קיץ, מגבלות של העבודה, חופשה מהעבודה וכו'.


עכשיו קחו דף חלק, ופצחו בהשלכת רעיונות לדף חלק: מעין רשימה חופשית של דברים שבא לכם לעשות, כל בני הבית משתתפים, וכל רעיון שעולה יכול להיות משפחתי, זוגי או כל אחד בנפרד (חשוב לרשום כי זה משפיע על התכנון).

שאלות מנחות שיכולות לכוון אתכם בסיעור המוחות:

· לאן אתם רוצים עוד לנסוע יחד?

· עם אילו חברים בא לכם לעשות משהו?

· משהו עם המשפחה המורחבת?

· משהו בארגון/שיפוץ של הבית?

· מה בא לכם ללמוד/חוג/פעילות קיץ?

· אולי טיול בטבע?

· על איזה סרט/הופעה בא לכם?


תוך כדי סיעור המוחות, אתם יכולים לשוטט יחד בכל מני מאגרי מידע על מקומות ושלל אטרקציות, אתן פה כמה דוגמאות להמחשה שיקצרו לכם את הדרך (לא מקבלת אחוזים 😊) או יתנו לכם רעיונות על מאגרים נוספים:

· אתרים שיש לכם דרכם הנחה של מקום העבודה (כמו חבר)

· מקומות שיש להם בהם הנחה דרך כרטיסי האשראי כמו ויזה כאל, ישראכרט או אמריקן אקספרס.

· רשימות שרצות בקבוצות הורים בוואטסאפ

· האתר של העירייה שלכם – רוב העיריות מפרסמות תוכנייה. הנה של העיר שלי מודיעין לדוגמה – בררו באזור שלכם מה קורה.

· דפי בפייסבוק כמו טיולים עם הילדים – טיולי משפחות או מה עושים עם הילדים בשבת?

· אתרי קופונים כמו גרופון או ביג דיל.


תוכלו לעבור על רשימות כאלה ודומות להן יחד ולבחור מתוכן, וגם כבר לסמן מועדים על הקלנדר עם יש מועד מפורש.


לאחר מכן שחררו את הילדים (או אחרי שהם פורשים לשנתם), ולכו למחשב.. כשאתם מצוידים ברשימה החופשית שעשיתם, בלוח השנה, בכרטיס אשראי, ויאללה... להתחיל לתפור את התוכנית, להזמין כרטיסים, לדייק מועדים וכו'.


התארגנות הזאת תיצור לכם כיף משפחתי גדול – זמן איכות במקום טיפוס על קירות ועל העצבים, סדר בראש, מצפון רגוע, ותחושת שליטה נעימה שיודעים מה הולך לקרות הקיץ.

וכמובן... תהנו!


על הכותבת:

טלי סגל, סגן-אלוף במיל', מייסדת, מנהלת ומרצה בכירה ב"בו בזמן" - בית התוכן להדרכת ניהול זמן וניהול  עצמי, באה לעשות לכם סדר במשימות ובראש - לבחור נכון, להספיק הרבה יותר וברוגע....


לפרטים נוספים וליצירת קשר להזמנת הרצאות וסדנאות לארגונים: דוא"ל:  talisegal@bobazman.com

אתר אינטרנט:  bobazman.com בתוכו תוכלו לקרוא גם המלצות של משתתפי ההדרכות של בו בזמן

לינקדין:  Tali Segal

טלפון: 052-9276510

הדף של "בו בזמן" בפייסבוק:  בו בזמן – טלי סגל – סדנאות ניהול זמן

ועוד בפייסבוק: להספיק הרבה יותר וברוגע - קבוצת בוגרי סדנאות והרצאות בו בזמן.
ומה אם אתם לא ארגונים?

סדנת "להספיק יותר וברוגע" הקרובה תתקיים במודיעין ביולי (בהנחייתי).

בקרוב יתפרסמו סדנאות של בו בזמן בהנחייה של צוות בו בזמן: בכפר סבא (בהנחיית ויקי סנילביץ), בחיפה (בהנחיית נעמה בלזר-אייזנברג) ובפרדס חנה-כרכור (בהנחיית פזית בן שמואל).

גם - וקורס דיגיטלי, לדחיינים שבינינו - נפטרים מהדחיינות לאחת ולתמיד בקורס של בו בזמן באתר הקורסים myco:  מדחיינות להתנפלות


257 צפיות
Recent Posts