• טלי סגל

שילוב קריירה-משפחה בסדנאות ניהול זמן בארגונים: הרווח הוא לא רק לעובד


אחת התפוקות המשמעותיות למשתתף בסדנה שלי "בו בזמן" היא היכולת לאזן ולשלב עבודה וחיים פרטיים, מתוך הנחה שמי שמצליח לשלב – מתקדם יותר. זו לא אמירה ברורה מאליה... וצריך דקה לחשוב על זה, כי יש מי שעלול לחשוב שיש סתירה בין השקעה בחיינו הפרטיים לבין השקעה בעבודה, בגלל "סכום אפס" או מיתוסים דומים לו, אך לא כך הדבר. לא כך הוא.

התרומה הישירה של האיזון הזה בחייו של הפרט, עבור הא-ר-ג-ו-ן, היא כפולה:

ראשית - עובדים שיודעים לנהל היטב את זמנם כמיומנות אישית - הם עובדים יותר פרודוקטיביים, מוכווני יעדים מרכזיים גם של הארגון לא רק של עצמם, יעילים יותר בביצוע, מתעסקים בעיקר, ביצועיסטיים, משימתיים, מביאים תוצאות תכל'ס – כי המיומנות כבר בידם, זו השפה שלהם!

ושנית, עובדים מאוזנים הם אנשים יותר רגועים ונעימים כבני אדם, שקטים ומסופקים מבפנים, לא טרודים מחיי משפחה שאינם מטופלים - ולכן גם פנויים לחשיבה יצירתית ולהגדלת ראש, ויוצרים סביבה של יחסי אנוש טובים סביבם, שיתופי פעולה וחוויה כללית של פתיחות וצמיחה. את שני הדברים האלה אנחנו רוצים בארגונים: ביצועיסטים מחד, שמיטיבים עם סביבתם ועם תרבות הארגון בו הם עובדים מאידך.

ושלישת, עובדים שמרגישים שהארגון שלהם דואג להם, המוטיבציה שלהם עולה - ולמוטיבציה יש השפעה ישירה על הרווחים של הארגון. פרופ' דן אריאלי, מומחה לכלכלה התנהגותית, פיתח מודל שמנסה לנבא הצלחה של חברות לפי שביעות הרצון של עובדיהן. לדבריו, למוטיבציה של העובדים השפעה אדירה על התוצאות הכספיות - אני מפנה אתכם לכתבה קצרה ותכליתי בדה-מרקר שבה פרופ' דן אריאלי מסביר זאת.

מה אתם אומרים?

 

79 צפיות
Recent Posts
Archive