top of page

קוּרְס דִּיגִיטָלִי לְסִלּוּק הַדַּחְיָנוּת - "מִדַּחְיָנוּת לְהִתְנַפְּלוּת"

184-photo-jJbfJNZN.jpg

מדחיינות להתנפלות - על הקורס

הקורס פותח אצלנו בבית התוכן לניהול זמן - והוא עוסק בטיפול בתופעה הנפוצה של דחיינות. הקורס מבוסס על מודל "מדחיינות להתנפלות" - הבסיס למהפך עבור כל מי שמרגיש שהוא נוטה לדחות דברים למרות שהם חשובים לו..

מדובר בקורס פרקטי שמקנה כלים מעשיים לקידום משימה תקועה, והוא מלווה לכל אורכו במשימה יישומית לקידום משימה נבחרת. הכלים שניתנים יכולים להיות מיושמים בעתיד בקלות בכל משימה שתבחרו.

הקורס מסתיים במקרה בוחן של טיפול בדחיינות והוא מסכם בצורה מעשית את השימוש בכלים הרבים שתקבלו בקורס באמצעות המחשה אמיתית על משימה לדוגמה.

הקורס עובר בצורה מעניינת, בהירה, מהנה ועשירה בתוכן מעשי, והמשובים עליו גבוהים מאוד!

המודל.jpg

מבנה הקורס ופירוט הכלים

חלק 1 - מבוא לדחיינות – 18 דקות

מאפייני הדחיינות

תחומי הדחיינות

מודל בו בזמן לסילוק הדחיינות: "מדחיינות להתנפלות"

 

חלק 2 – הפסיכולוג – 19 דקות

הסבר על תרגיל הקורס

הפסיכולוג – בירור הסיבה

הפסיכולוג – בירור המחירים

הפסיכולוג – החלטה עם כיוון פעולה

 

חלק 3 – השוטר – 16 דקות

משטרת המשמעת העצמית

השוטר – פגיעה בכיס

השוטר – פגיעה ביחסים עם אנשים שחשובים לי

השוטר – פגיעה במוניטין

השוטר – הגבלת מסיחי דעת טכנולוגיים

 

חלק 4 – המזכיר – 9 דקות

המזכיר – שימוש ביומן

במזכיר – שימוש בפתקים ובהתרעות

המזכיר – מיקום חפצים

 

חלק 5 – הבליין – 8 דקות

הבליין – חיבור למשימה שהיא מהנה

הבליין – תגמול על הביצוע

הבליין – מישחוק

 
חלק 6 – הכבאי – 10 דקות

הכבאי – הספירה לאחור

הכבאי – לבלוע את הצפרגע

הכבאי – בהלת השוונג

 הכבאי – הצבת גבולות מוגדרים למשימה

 
חלק 7 – סיכום הקורס – 13 דקות

סיכום באמצעות מקרה בוחן – מקרה שהיה כך היה.

 הסבר על הקורס - על מה ולמה?

שיעור לדוגמה - מבוא על מודל "מדחיינות להתנפלות" (חלק 1 - שיעור 3)

עלות הקורס באתר הקורסים של "בו בזמן" - 265 ש"ח בלבד 

55861234_1226104380883289_56594262263815

אחרי

55798109_1226104437549950_33844175862497

לפני

 
ת'שמעו סיפור על דחיינות...
31.3.19

היום קיבלתי את שכרי על סדנת דחיינות שהעברתי אתמול בהתנדבות במסגרת הפרויקט 'נעים להכיר' במודיעין: לסדנה הגיעו כ-60 משתתפים שקיבלו שלל כלים "מדחיינות להתנפלות" מבית "בו בזמן", והבוקר הגיעה אלי בוואטסאפ העדות מההתנפלות הראשונה...

בתחילת הסדנה חילקתי דף עבודה וביקשתי מכל אחד לבחור משימה שהוא דוחה זמן רב והגיע הזמן לעשות לה סוף, כשתוך כדי לימוד הכלים כל אחד הוזמן לבחור ולרשום לו את השיטות שמתאימות לו בדף העבודה (טיפול בדחיינות מותאם אישית). אחת המשתתפות היקרות שלי סיפרה על חניה שהיא שוכרת מהשכן שלה כבר 8 שנים. זה התחיל כאשר היו זקוקים לחניה עבור בנה, וסיכמו עם השכן על תשלום של 110 ש"ח לחודש תמורת החניה שלו.

אלא ש... הבן מכר את הרכב לפני קצת יותר משלוש שנים. מאז, היא מתכוונת להחזיר לשכן את החניה ולסגור את ההסכם.. רק שבינתיים הצטברו שם כמה חפצים שדחקו את המשימה עמוק עמוק לתהום של דחיינות... לא שזה סיפור לפנות קצת ג'אנקיה (כמו שאתם רואים בתמונה - זה לא הרבה עבודה), אבל לדחיינות כמו לדחיינות - אין הרבה היגיון.

וכך עברו חודש אחרי חודש, שנה אחרי שנה, שהיא ממשיכה לשלם לשכן 110 שח כל חודש בחודשו. מילא החשבון של כמה כבר שילמה עד היום.. אבל אתם מבינים שזה יכול היה להימשך ולהימשך ולהימשך... ועוד לא דיברנו על המחיר הרגשי והכעס העצמי שקינן בה על זה.

מהסדנה 'מדחיינות להתנפלות' היא יצאה, וביום הגשום הזה... התנפלה:
מה שלא קרה בשלוש שנים - קרה אחרי סדנה של שלוש שעות!!!

בסיכומו של עניין: 
היא -
חוגגת את האירוע, מתענגת על החניה שחוזרת לשכן בשעה טובה, ושמחה שהגיעה לסדנה שאיפשרה לה לשחרר את התקיעות שלה עם החנייה ואירועי דחיינות אחרים בחייה,
אני -
מאושרת מהמקצוע המרגש הזה שמצאתי לי ומלאת גאוות בתלמידה המצטיינת שלי, שנתנה היום השראה לכולנו.. דחיפה ותזכורת לכל אחד מאיתנו והג'אנקיה הקטנה שלו במרחב חייו.

 
ועוד אחד בקטנה... 
12.4.19

 

 

שבוע! רק שבוע עבר מאז שדן השתתף בסדנת דחיינות של 'בו בזמן' במרכז האקדמי רופין... והנה המשימה הושלמה... 

בסדנה כל משתתף בוחר משימה ממש חשובה שהוא דוחה הרבההה זמן.. ואחרי שלוש שעות של סדנה על השיטה שלי 'מדחינות להתנפלות'... הדבר קורה כמו קסם!

במקרה של דן זה משמח במיוחד כי דן לצד לימודיו הקים גם עסק של שירותי הדרכה, ומאוד מאוד מאוד רצה להתחיל לעבוד עם גופי הביטחון... אבל נחסם מהביורוקרטיה שעמדה בינו לבין החלום. כמי שעברה את התהליך ידעתי שהמחסום הפעם די מוצדק: לפתוח תיק ספק במשרד הביטחון זה חתיכת אתגר, לי אישית זה לקח כמה חודשים...

והנה.. תוך שבוע, תוך שהוא משתמש בכמה מהכלים שלמדנו (הפסיכולוג, הכבאי, המזכיר), דן האלוף מילא עשרות טפסים, נפגש עם עו"ד, נפגש עם רו"ח, הלך לבנק, דאג לאישור במס בכנסה, והבוקר שלח לי את התמונה הזאת שבה הוא נראה בדואר עם המעטפה המוכנה לשליחה למשרד הביטחון!!!

אין לי ספק שהכלים שרכש דן בסדנה יעמדו לרשותו בכל משימת דחיינות אחרת שעלולה לצוץ בהמשך חייו.. עכשיו הוא כבר יודע בדיוק מה לעשות!

לזה קוראים אושר!

56958766_1233987276761666_79365971849783

לִבְחֹר נָכוֹן, לְהַסְפִּיק יוֹתֵר, וּבְנַחַת.

bottom of page