סַדְנַת הַבַּיִת שֶׁל בּוֹ בַּזְּמַן - סַדְנַת נִיהוּל זְמַן: "לְהַסְפִּיק הַרְבֵּה יוֹתֵר וּבְרֹגַע"

חלק א: "עושים סדר בערמות"

אנחנו טובעים בערמות.. של מיילים, של הודעות וואטסאפ, של מחשבות, של ניירות, של רעיונות, של ציפיות... אני פה הבוס! כלים (שעובדים) לניהול עצמי. השלב הראשון של כל ניהול עצמי הוא לעשות סדר! העיקרון יובהר בתחומי חיים שונים, ונעשה אותו פיזית על גבי הוואטסאפ כדומה מעשית.

חלק ב:"העיקר להתחיל בעיקר"

אחרי שעשינו את הסדר... התכנסנו לרשימה אינסופית של דברים לעשות.. איך מתחילים? איך באמת בוחרים? כולנו מכירים את 'הדחוף והחשוב' ויודעים שצריך לעבוד על החשוב... אבל . עומס היום-יום, הבלת"מים הרבים והעבודה תחת לחץ, גורמים לנו לעתים לרוץ ממשימה למשימה מבלי להצליח לממש את סדרי העדיפויות שלנו. בחלק זה יוצג ויתורגל מודל לקביעת סדרי עדיפויות שמדגיש את חשיבות הבחירה של מה שחשוב לנו ואיך אנחנו מביאים את זה לידי ביטוי הלכה למעשה בחיים שלנו.

חלק ג: "לגרום לדברים לקרות"

שני כלי היסוד שאין ניהול עצמי בלעדיהם הם בעידן של ריבוי משימות, ריבוי ציפיות, ריבוי תחומי אחריות – ללא ניהול מסודר של המשימות דברים יפלו בין הכיסאות, לא יבוצעו בזמן, וייצרו בנו עומס פנימי קשה מנשוא. למעשה רוב האנשים מבינים זאת ומתנהלים עם רשימת משימות ויומן – אולם המחקר בתחום מצביע על כך שרוב האנשים נוהגים של שני הכלים האלה, באופן שלא מביא אותנו לאפקטיביות ולפרודוקטיביות שאנחנו באמת יכולים להגיע אליהן... ודברים נתקעים!

חלק ד: "ציפור, ציפור" – התמודדות עם הסחות דעת (כולל אינבוקס-זירו וואטסאפ-זירו)

אחת הבעיות המרכזיות כיום בנושא ניהול המשימות שלנו הוא שיש לנו שגורם לנו לבזבז זמן רב (הרבה יותר ממה שאנחנו מודעים לו) – זמן יקר שבא על חשבון המשימות החשובות באמת. מבין המסיחים – הטכנולוגיה היא "המלכה". במצטבר, אנו נשאבים לשריפת זמן של כמה שעות טובות בשבוע בגלל ההתמכרות שלנו למכשיר. הפייסבוק, המיילים, הוואטסאפ, הטלוויזיה, משחקים – תופסים את מקומם וגורמים לנו לירידה באיכות, למתח, לכעס עצמי על דחיינות, ולבזבוז משווע של שעות... !

סדנה לעובדי עריית מודיעין

סדנה לעוזרים משפטיים

סדנה למנהלי תאגיד המים בכרמיאל

סדנה למכללה הלאומית לשוטרים

סדנה למשרד עו"ד מירית דובר

סדנה לפורום נשות ראש העין

סדנה למפקדים בחיל המודיעין

סדנה למפקדים בחיל הרפואה