top of page
  • תמונת הסופר/תטלי סגל

ניהול זמן ב"טרפת" - טיפים של מפקדים מסביבת עבודה אינטנסיבית מאוד במשטרת ישראל


סיימתי היום ארבע סדנאות ניהול זמן ברצף במכללה הלאומית לשוטרים בנעורים, בקורסים מתקדמים לקציני אח"ם וקציני אג"ם. היום אני רוצה לתת לכם טיפים של אלופים. טיפים מהשטח... את הפוסט הזה רציתי להקדיש היום לסגל של הקורסים, מפקדים משכמם ומעלה. לא בכל מקום שאני מגיעה לסדנה - המנהל בוחר להשתתף. ולא בכל מקום שהוא כבר משתתף - הוא משתתף פעיל בתהליך ההנחיה ונותן ערך משמעותי.


ארבעת החבר'ה האלה - איציק, סלבה, רן ודניאל - הם מפקדים עם אמירה. כאלה שהשתתפו באופן פעיל בדיונים שעלו, גם במקומות שהיו שנויים במחלוקת. כשאתה בוחר להיות מפקד במשטרת ישראל אתה מראש מקבל על עצמך אתגר מובנה ומורכב של ניהול זמן. אין פתרון מושלם.. אבל יש דרכים מגוונות להצליח בכל זאת לתמרן...


קבלו כמה טיפים לדוגמה מהניסיון שלהם. זה אמנם נכון להם אישית ולסביבה המשטרתית אבל אפשר ללמוד מזה לא מעט גם לתפקידי ניהול אחרים בסביבות עבודה אחרות. אז הנה:


1. אל תהיה עבד: קל ליפול לאילוצים הארגוניים, לדרישות האינסופיות של המפקדים ולתכתיבי השטח, אבל בסוף הלך הרוח שאתה בוחר הוא מה שיעשה את ההבדל: אל תבחרו להיות עבדים.. אלא אדונים של עצמכם. גם היכן שנראה שאין בחירה - הבחירה בסטייט-אוף-מיינד היא שלנו ורק שלנו.


2. זמינות כערך - לא בכל מחיר: לא, הדלת שלי לא תמיד פתוחה! כמפקדים אני נוטים לדלת פתוחה אינסופית.. אבל שם מתחילה תהום של חוסר יכולת להתרכז בכלום.. דעו מתי לסגור דלת אם צריך ומתי לאפשר נגישות אם צריך. על פי הצורך. אל תפלו למלכודת הפופולרית.


3. תיאום ציפיות כלפי מעלה: מכירים את זה שאתם מבקשים מעובד שלכם לעשות משהו, והוא מיד קופץ ואומר 'סגור!' ואז למחרת, אחרי שעבד המסכן לתוך הלילה.. אתם קולטים שלא היה בכיוון, שלא לזה התכוונתם.. אז אותו דבר נכון עליכם אל מול המנהלים שלכם! אל תקבלו משימה מהמנהל שלכם 'על עיוור' בלי שאתם מבינים עד הסוף למה התכוון המשורר... עוגמת הנפש תהיה משולשת: לעצמכם שהשקעתם לשווא, לו.. שלא לזה התכוון, ולאחרים שלא טיפלתם בהם בזמן הזה. שווה להתעכב ולשאול עוד שאלה שתיים ולהבין את המטרה, סדר העדיפות, הדחיפות ו'דגשי המפקד'.


4. מיתוס ה'אני לא יכול לצאת מוקדם': תמיד בסדנאות במשטרה, כשדנים באיזון קריירה משפחה, מישהו נותן דוגמה שהוא יוצא מוקדם פעם בשבוע ומוציא את הילדים מהמסגרות. והתגובה אליו לא אחת שנויה במחלוקת. אחד המפקדים המוערכים בקורס תמיד נותן את הדוגמה שלו על שגם הוא כל החיים חשב שלא ניתן לצאת מוקדם.. עד ששילם בנישואיו והיום בכל יום שלישי בצו הסדרי ראייה הוא מבלה זמן איכות עם בתו בזמן איכות מדהים... אז בואו לא נגיע לגירושין כדי לצאת מוקדם כדי לייצר הורות משמעותית.. ופשוט נעשה את זה.


5. להוציא כסאות אורח ומכונת קפה מהמשרד: דיברנו המון על הסחות דעת ביום יום.. וואטסאפים, מיילים, מפקד, פקודים, כל היום המשרד כמרקחה.. תחנת רכבת! מי יכול לעבוד ככה?! אתגר המיקוד בדרך כלל נידון בסדנאות על הטכנולוגיה שגונבת לנו את הפוקוס, אבל הפעם עלו גם ההסחות האנושיות. זה שעובר להגיד שלום. זה שנכנס להתייעץ ונתקע אצלך. זה שמכניס את הראש וחושב שחיכית רק לו... היכולת לשים גבולות לאחרים היא ללא ספק מיומנות שכל מפקד נדרש לה, כחלק מהאסרטיביות הבסיסית שצריכה להיות לנו. יעזרו לנו: משפטי מפתח כמו 'אני לא יכול עכשיו, בוא ננסה לדבר אחכ'; להוציא אטרקציות מהמשרד כמו מכונת קפה וכיבודים; לסגור דלת לפעמים כדי להתרכז במשימה וכו'.אז תודה לכם ידידיי המפקדים על הטיפים האלה ועל עוד טיפים רבים נוספים... אין לי ספק שמאות בוגרי הקורסים שלכם שראיתי אתכם חולקים איתם את התובנות שלכם - יבחרו לאמץ לפחות חלק.וקוראיי היקרים, מקווה שהשכלתם מחוכמת החיים הזאת. ומי מכם שהם מנהלים בארגונים בכלל... אני מזמינה אתכם להשתתף באופן פעיל בסדנאות שאתם מזמינים, זו פלטפורמה מצוינת להשפיע ולהפגין מנהיגות ויד מכוונת כלפי אנשיכם.


על הכותבת:

טלי סגל, סגן-אלוף במיל', מנכ"לית, מייסדת, יועצת ומרצה בכירה ב"בו בזמן" - בית התוכן לניהול זמן בעולם העבודה החדש.

באה לעשות לכם סדר במשימות ובראש - לבחור נכון, להספיק יותר ובנחת....


בו בזמ"ן היא לא רק שיטה לניהול זמן, אלא שיטה לתפירת שיטה אישית לניהול זמן עבור המשתתפים.

בא לכם לפגוש אותנו ולקבל מכל הטוב הזה שיש לנו לתת לכם?


לקהל הרחב (לפרטיים+מארגונים):


לגרסת העמוקה - לפצח את נושא ניהול הזמן שלכם לאחת ולתמיד, ולבסס הרגלי ניהול זמן שיקדמו אתכם בכל תחום בחיים, קורס מאסטר לניהול זמן - התוכנית הכי יסודית ואפקטיבית שקיימת כיום בארץ.


לגרסה הקלילה - קורס דיגיטלי - ראו בחנות שלנו דיגיטלי עם טלי.


לארגונים:

להזמנת הרצאות וסדנאות לארגונים או לקבלת הצעת מחיר:

כתבו לנו בדוא"ל: talisegal@bobazman.com

או בטלפון: טלי - 052-9276510, תמי - 054-8142600

או פשוט להשאיר הודעה בוואטסאפ או באתר ונחזור.


היכנסו להתרשם וללמוד גם באתר האינטרנט שלנו בתוכו תוכלו לקרוא גם המלצות של משתתפי ההדרכות של בו בזמן.


ואם בפייסבוק עסקינן - אם אתם עדיין לא חלק מקהילת ניהול הזמן שלנו "להספיק יותר ובנחת"... אז קדימה!כרגיל.. מאחלת לכם "לבחור נכון, להספיק יותר, ובנחת" :)


198 צפיות

Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page