• טלי סגל

סיכום המחקר החלוצי של סטנפורד, 2014: 13% יותר פרודוקטיבי לעבוד מהבית!

[פרסום 1 בסדרה: עבודה היברידית - עושים בחוכמה או שלא עושים בכלל]
חוויית רוב האנשים שעובדים מהבית בימים אלה, שאינם מורגלים בכך – היא שהעבודה מהבית יותר פרודוקטיבית. ולמי שעדיין לא מרגיש כך - לוקח כמה ימים לארגן את התנאים שיאפשרו את זה ולסגל הרגלים חדשים, וחלקנו עדיין בשלב ההסתגלות, אולם זה כנראה יגיע אחרי החג: ברגע שנכנסים לשגרת עבודה מהבית, עד מהרה אי אפשר לפספס את זה: רובנו מספיקים יותר בעבודה מהבית!

יחד עם זאת, לא מעט מנהלים, בימים כתיקונם, לא ממהרים לעבור לעבודה מהבית, בין אם במתכונת מלאה כמו בימים אלה, ובין אם במתכונת חלקית, כמו שראינו את המקרים של מייקוסופט יפן או גארדיאן פרפטצ'ואל שעברו לארבעה ימי עבודה והתפוקות זינקו ב- 30%-40% כלפי מעלה... (וזה בלי לעבוד ביום החמישי... ).

לכם, המנהלים, אני כותבת היום.


אני רוצה לשתף אתכם במחקר חלוצי בנושא – משנת 2014, אשר הובל ע"י פרופ' ניקולאס בלום מאוניברסיטת סטנפורד, תוכלו לשמוע עליו ישירות מהחוקר בסרטון טד המצורף כאן מטה, אבל בחרתי לסכם לכם אותו כאן, לנוחיותכם, כי אני חושבת שכל מנהל שהוא מוכוון פרודוקטיביות, או מנהל שבימים אלה של ההתנסות הקורונית עוברת לו בראש המחשבה של עבודה מהבית, אפילו באופן חלקי - חייב להכיר אותו!

בלום מספר על ניסוי בן שנתיים שערך עם חברה גדולה, סוכנות נסיעות הגדולה בסין שנקראת Ctrip, בה עובדים כ-20,000 איש ורובה מושתתת על עובדי מוקד טלפוני.

המוטיבציה של מנהל החברה להצטרף למחקר הייתה כלכלית – עלות שכירות שטח נדל"ני בשחנאי גבוהה מאוד, החברה גדלה, והם בחנו פתרון חלופי בין היתר גם באמצעות החבירה לפרופ' בלום.אמנם, חשוב להגיד שלניסוי יש, כמו כל ניסוי, גם מגבלות: הוא נעשה על ארגון אחד, מסוג מסוים (מוקדנים), בתרבות ארגונית מסוימת (סין), לפני כמה שנים (2014), ועל מתכונת מאוד מסוימת (עבודה מלאה). אבל בכל זאת חשיבותו רבה והוא מחקר שחובה בעיני להכיר אותו: גם בגלל החלוציות שלו, וגם בגלל שהוא הווה הטריגר לחוקרים נוספים רבים (שמצאו אפילו ממצאים בשיעור גבוה יותר!) ולחברות רבות אחרות להיכנס למתכונת עבודה מהבית בהמשך.

אז ממש בקצרה... ניסוי שהיה כך היה:

הם הגרילו את המשתתפים בניסוי: מי שתאריך הלידה שלו ביום זוגי בחודש – יעבוד מהבית בתשעת החודשים הבאים (שלימים יוארכו לשנתיים).

ומחצית מהמשתתפים (תאריך לידה אי זוגי) - המשיכו לעבוד רגיל מן המוקד,


כך נראה מוקד טיפוסי שלהם:


וכמה תמונות מתוך פינות העבודה של מי שעברו לעבודה מהבית:

לאחר שנתיים, בהם בדקו היקפי עבודה וממדים נוספים – על 509 העובדים מהבית, על קבוצת ביקורת בגודל דומה, ועל יתר עובדי החברה, הם מצאו את הממצאים הבאים:


ממצא ראשון:

הקבוצה שעבדה מהבית הייתה פרודוקטיבית יותר בממוצע 13% יותר תפוקה מהקבוצה שעבדה רגיל מהמוקד.ממצא שני:

תחלופת העובדים בקרב אלה שעבדו מהבית הייתה 50% פחות משיעור תחלופת העובדים הרגיל בחברה!


ממצא שלישי:

לאחר סיום תקופת הניסוי, האופציה נפתחה לכל עובדי החברה, ונכנס ממד של בחירת העובד ואז נפל אסימון נוסף: כשמשלבים עבודה מהבית ביחד עם בחירה של העובד – מגיעים לתוצאה גבוהה יותר בפרודוקטיביות בהסתכלות מערכתית.
מרתק, לא?

אגב אם אתם מנהלים ששוקלים לחזור לשגרה של עבודה מהבית חלקית או מלאה - אני מזמינה אתכם לפנות אליי בדוא"ל לקבלת מפת דרכים לתהליך (ללא תשלום כמובן), שיסייע לכם לשים את הפוקוס על הדברים הנכונים מתוך ניסיונם של חברות אחרות שעברו את זה כבר.


בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה עם פתיחות לרעיון :)


מקורות נוספים:

PDF סיכום מחקר

https://nbloom.people.stanford.edu/sites/g/files/sbiybj4746/f/wfh.pdf

כתבות נוספות שבהן הוזכר המחקר

https://ideas.ted.com/why-working-from-home-should-be-standard-practice/

https://academic.oup.com/qje/article-abstract/130/1/165/2337855?redirectedFrom=fulltext

https://qz.com/1627980/remote-work-can-boost-productivity-if-you-have-the-right-tools/

https://emailanalytics.com/does-working-from-home-increase-productivity/על הכותבת:


טלי סגל, סגן-אלוף במיל', מייסדת ומרצה בכירה ב"בו בזמן" - בית התוכן להדרכת ניהול זמן וניהול עצמי, ויועצת לארגונים בנושא עבודה מהבית. באה לעשות לכם סדר במשימות ובראש - לבחור נכון, להספיק הרבה יותר ובנחת....


לפרטים נוספים וליצירת קשר:

למתעניינים פרטיים:

אם בא לכם ללמוד איך לפצח את הנושא של ניהול הזמן שלכם, מוזמנים להתרשם מהסדנה שלנו כאן. (פתוחה להרשמה לקהל הרחב, בהנחייה אישית של טלי סגל).


לארגונים:

להזמנת הרצאות וסדנאות לארגונים או לקבלת הצעת מחיר:

דוא"ל: talisegal@bobazman.com ,

או בטלפון: טלי - 052-9276510, מירל - 054-8142600.


היכנסו להתרשם וללמוד גם באתר האינטרנט שלנו בתוכו תוכלו לקרוא גם המלצות של משתתפי ההדרכות של בו בזמן, ומגוון הדרכות ניהול זמן לארגונים.


הדף של "בו בזמן" בפייסבוק: "בו בזמן – הדרכות ניהול זמן מבית טלי סגל"כרגיל.. מאחלת לכם "לבחור נכון, להספיק יותר, ובנחת" :)

_____________________


פרסומים בסדרה "עבודה היברידית עושים בחוכמה או שלא עושים בכלל" -

עד כה -

  1. סיכום המחקר החלוצי של סטנפורד, 2014: 13% יותר פרודוקטיבי לעבוד מהבית!

  2. אילו מדינות, ואילו מקצועות, מתאימים יותר לעבודה מהבית?

  3. בשבחה של מדיניות העבודה ההיברידית - גם וגם!

  4. בואו נעשה זום-אין על עייפות הזום

  5. עבודה מרחוק - לא רק מהבית

  6. עבודה מהבית כדוגמה לפרקטיקה במדיניות איזון בית עבודה (לפני הקורונה)


360 צפיות
Recent Posts